MERMER SİLİM

Mermer, son zamanlarda ev ve ofis ortamlarında en çok kullandığımız doğal taşlardandır. Otel, Avm, Villa, Yalı, İş Merkezi, Apartman Dairesi ve diğer tüm alanlarda kullanılan mermerler en çok zemin ve basamak kaplama ve ile mutfak ya da banyo tezgahlarına uygulanmaktadır.

Mermer silme parlatma, özel makinelerle el değmeden yapılır. Bu işlemde önce mermer temizlenir daha sonra silim en sonunda parlatma işlemi yapılır. Mermer; beyaz renkli bir doğal taş olduğu için parlatma işlemine ihtiyaç duyar ve parlatma işlemi sonrasında çok başarılı sonuçlar elde edilir.

Mermer sertlik derecesine düşük bir doğal taştır. İşlenmesi bu bakımdan oldukça kolaydır. Bu kadar sık kullanılmasının nedenlerinden birinciside mermerin kolay işlemesidir. Tam da bu sertlik derecesine bağlı olarak mermer yüzeyi zamanla matlaşır, çizilir. Yüzey sirkülasyonuna bağlı olarak kirlenme ve pas gibi yüzey problemlerine de neden olabilir. Oysa ki tüm bu felaketvari durumların çözümü oldukça basittir. Mermer silimi ve Parlatma.

Düzenli olarak mermerin silim ve parlatmak işlemlerini tekrarlayarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.