BETON SİLİM

Parlatma metodu betonun yüzeyinde çimento pastasını kaldırarak ve alttaki güçlü betonu açığa çıkararak; mekanik olarak iyileştirir. Mevcut beton, güvenilir ve defalarca test edilmiş metodla; parkurumuzda bulunan etkili makineler ve elmas ekipmanlar ile öğütülür ve parlatılır. Parlatılmış beton işleminin sonucunda, tamamen eşit seviyede hem estetik, hem fonksiyonel hem de yüksek kalitede parlatılmış bir zemin ortaya çıkar.

Beton parlatılırken final görünümüne çeşitli faktörler etki eder:

-Taşın kalitesi ve rengi. Dünyada kırma taş malzemesi genellikle değişik boyutlardaki granitten oluşur.

-Çimentonun rengi (çimento pigmentlerle renklendirebilir).

-Betonun kalitesi.

-Öğütme derinliği: Değişik grit ölçüleri ve elmas segmentlerindeki yapıştırma matriksi ile beton yüzeyde ne derinliğe ineceğinizi seçebilirsiniz. Öğütme derinliği kırma taşların ne kadar açığa çıkacağını ve estetik görünümü etkiler.

PARLATILMIS BETONUN FAYDALARI

Güzellik, parlatılmış betonun altından gelir.

Zeminler endüstriyel alanlar olsun, evsel alanlar olsun; günlük yaşamın önemli parçalarıdır. Fakat güzel görünümün yanında, zeminler fonksiyonelde olmalıdır. İşte bu yüzden parlatılmış betona aşık olacaksınız. Parlak beton yüzey sadece estetiklik değil aynı zamanda birçok menfaat getirir.

Güçlü, ekonomik zemin

Parlatılmış beton tüm ticari ve endüstriyel faaliyetler için ekstrem derecede ekonomik bir opsiyondur. Geleneksel beton zemin metodları veya epoksi zeminlerle kıyasladığınızda, parlatılmış beton geçilmez, yenilmez bir sağlamlık dayanıklılık ortaya koyar. İşlem görmüş beton sonsuz bir ürün ömrüne (binanın ömrü ile bir) sahip olur. Başlangıç yatırımı geleneksel zemin çözümlerine kıyasla aynı veya daha azdır. Fakat bunun yanında bakım maliyetleri daha azdır ve ürün ömrü sonsuz hale gelir.
Bu durum parlatılmış beton sistemini en kazançlı yatırım opsiyonu haline getirir. Parlatılmış beton; uygulanmış ürün ömür maliyet döngüsü geleneksel zemin çözümlerinden 60% daha azdır. Elmas partiküllü ped temizlik metodunu kullanarak, zemininizin bakımları kolaylaşır, çevre dostu olur ve maliyetinizi minimuma indirir.